Agregaty gazowe, Agregaty prądotwórcze na gaz LPG, NG

Agregaty Gazowe


Agregaty na gaz LPG, gaz ziemny NG stanowią alternatywę dla agregatów na benzynę lub diesel. 

Agregaty gazowe z silnikami spalinowymi na gaz płynny LPG lub gaz ziemny NG (GZ250).Dzięki nowoczesnej konstrukcji urządzenia te w eksploatacji są bardziej ekonomiczne, ekologiczne i niezawodne niż standardowe zespoły prądotwórcze napędzane silnikami benzynowymi czy wysokoprężnymi. 

Oferujemy tylko sprzęt najlepszych producentów agregatów prądotwórczych.




Zalety agregatu gazowego:

 1. Silnik cechuje się łatwym rozruchem i bezproblemową pracą w szerokim zakresie temperatur
  (od -20 °C do 50 °C). 

 2. Silnik jest przystosowany do spalania zarówno gazu ciekłego LPG jak i gazu ziemnego CNG w jednostkach obudowanych. 

3. Agregaty gazowe charakteryzują się podobnymi wielkościami zużycia paliwa jak zespoły benzynowe, ale dzięki tańszym cenom paliw gazowych, koszty eksploatacji mogą być niższe nawet o około 70%. Agregaty gazowe  są bardziej ekonomiczne a ich cena zakupu bardzo szybko się zamortyzuje, dzięki niskim kosztom eksploatacji. 

4. Gazowe agregaty prądotwórcze są bardzo przyjazne dla środowiska, a emisja spalin jest do 9 razy niższa niż wymagają tego obowiązujące normy. Przede wszystkim w wydzielanych spalinach jest dużo mniej cząstek trwałych niż w spalinach zespołów benzynowych.

5. Silniki gazowe są bardziej sprawne niż benzynowe czy diesel, posiadają większą żywotność, ponieważ sam proces spalania czystego paliwa, jakim jest gaz, zmniejsza stopień zużycia mechanicznego oraz polepsza smarowanie. Zarówno gaz płynny LPG jak i gaz ziemny NG nie zawierają agresywnych związków chemicznych, dzięki czemu nie powodują powstawania korozji na wewnętrznych częściach silnika, a tym samym zwiększają żywotność tłoka, głowicy cylindrowej i zaworów. Poza tym nie zachodzi degradacja składu chemicznego oleju silnikowego, a tym samym podczas spalania nie dochodzi do niszczenia filmu olejowego na gładzi cylindrowej. Z tego powodu w komorze spalania tworzy się nagar w minimalnym stopniu, w przeciwieństwie do silników benzynowych i wysokoprężnych. Wszystkie te zjawiska zwiększają osiągi silnika i ułatwiają rozruch.

6. Mniejsza emisja hałasu agregatów gazowych w porównaniu do jednostek benzynowych.


Zapraszamy do kontaktu 

Michał Kłyk

tel./fax +48 32 711 05 12
tel.kom. +48 694 211 229
e-mail: agregaty@pradotworcze.pl

W naszej ofercie znajdziesz:

Zasilacze USP - ZasilaczUPS.pl

Elektrownie PV - ElektrowniePV.pl

Baterie i Akumulatory - BaterieiAkumulatory.pl

Agregaty prądotwórcze - Agregaty.Pradotworcze.pl